Výhody kontaktních čoček

Kontaktní čočky slouží jako korekční pomůcka pro zlepšení vidění, stejně jako dioptrické brýle. Pomineme-li estetickou stránku věci, jistě najdeme mnoho dalších důvodů, proč zvolit kontaktní čočky. Nespornou výhodu mají kontaktní čočky pro sportovce. Pokud rádi sportujete, víte jak Vás mohou brýle omezovat nejen v pohybu, ale také ve výhledu. Pokud zvolíte na sport kontaktní čočky, máte větší zorné pole než u dioptrických brýlí. Také při běžných denních činnostech Vám samozřejmě v případě kontaktních čoček nic nepřekáží ve výhledu. Kontaktní čočky lze v létě nosit pod kterékoliv sluneční brýle, a pokud je potřeba, tak také pod brýle ochranné. V zimě se Vám kontaktní čočky nezamlží při přechodu ze zimy do tepla jako je tomu zpravidla u běžných dioptrických brýlí. Máte vadu pouze jednoho oka? I v tomto případě můžete použít kontaktní čočky. Pokud už Vám zrak neslouží jako dřív a máte předepsané dioptrie na dálku i na blízko, nemusíte nutně střídat a neustále přendávat dvoje brýle. Zcela postačí kontaktní čočky na dálku a brýle na čtení s odpovídajícím dioptrickým přídavkem na blízko. I kontaktní čočky však mají své omezení a tím je horší snášenlivost v prašném a zakouřeném prostředí, což snižuje dobu nošení kontaktních čoček během dne.

Výhody kontaktních čoček podle typu:

Jednodenní kontaktní čočky
Každý den si nasazujete nový pár kontaktních čoček a tím odpadá nutnost čištění za pomocí roztoků na kontaktní čočky. Také alergie na některou složku těchto roztoků nebo nežádoucí bakteriální kontaminace kontaktních čoček je tím pádem vyloučena. Jednodenní kontaktní čočky nabízí Vašim očím maximální komfort.

Čtrnáctidenní kontaktní čočky
Jejich maximální doba nošení je čtrnáct dní, můžete je však nosit i nepřetržitě sedm dní a šest nocí

Měsíční kontaktní čočky
Zde je větší výběr množství parametrů pro různé typy rohovky uživatele. U některých druhů měsíčních kontaktních čoček je také možnost nepřetržitého nošení na den a noc.

Multifokální kontaktní čočky
Umožňují ostré vidění nejen na dálku a blízko, ale také na středovou vzdálenost. To nabízí větší pohodlí při užívání počítače nebo čtení knih či etiket. Oči jsou méně namáhány a proto je snížena jejich únava. Multifokální kontaktní čočky jsou k dostání v jednodenní, měsíční i čtrnáctidenní variantě.

Barevné kontaktní čočky
Můžete vybírat z různých odstínů které barvu Vašich očí buď zvýrazní nebo zcela překryjí. Je jen na Vás kterou variantu zvolíte.

zpět