Různé typy kontaktních čoček

Používáte kontaktní čočky denně nebo příležitostně třeba pouze na sport nebo pro zábavu? To je důležitá otázka při výběru nejvhodnějších kontaktních čoček pro Váš zrak.

Existuje mnoho typů kontaktních čoček, s různým režimem nošení. Podle této doby použitelnosti je dělíme na jednodenní, čtrnáctidenní, měsíční a roční. Jednodenní čočky ráno nasadíte a večer vyhodíte a nemusíte se tolik starat o jejich údržbu. Oproti tomu o kontaktní čočky s plánovanou výměnou musíte správně pečovat. K tomu jsou určeny roztoky na kontaktní čočky. Dioptrické kontaktní čočky také rozdělujeme podle určení na sférické, torické, bifokální a multifokální. Multifokální kontaktní čočky umožňují ostré vidění nejen na dálku a blízko, ale také na středovou vzdálenost. Poskytují větší pohodlí při čtení knih, etiket užívání počítače a podobně. Barevné kontaktní čočky jsou další variantou a mohou být jak dioptrické tak bez dioptrií. Můžete je využít nejen v případě, že chcete zcela změnit barvu Vašich očí za jinou. K dostání jsou i barevné kontaktní čočky, které Vaši přirozenou barvu očí oživí a zvýrazní. Na výběr máte nepřeberné množství odstínů a je jen na Vás jak velkou změnu chcete. Je mnoho aspektů, které hrají roli při výběru kontaktních čoček. Prvním a zároveň nejdůležitějším je však návštěva kontaktologa a první aplikace kontaktních čoček.

První aplikace kontaktních čoček je důležitým předpokladem k jejich spokojenému nošení. Váš kontaktolog provede jednoduché vyšetření a na základě Vašich potřeb a zdravotního stavu doporučí nejvhodnější typ kontaktních čoček pro Váš zrak. Vzhledem k tomu, že je nabídka kontaktních čoček opravdu velká, měli byste si na aplikaci kontaktních čoček udělat čas a v klidu se rozhodnout, které pro Vás budou ty pravé. Co vyhovuje jinému, Vám nemusí a naopak. Kontaktolog Vás provede výběrem a vše Vám ochotně vysvětlí. Naučí Vás jak s čočkami správně manipulovat a co je důležité, naučí Vás jak o ně správně pečovat.

zpět